| Adrian_Tudor_1999 a întrebat:

Sall TpU! Am 63 de kg si vreau sa slabesc cam 13 kg intr-un timp cat mai scurt.Ce diete imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime ai acum, pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| iiSceneXX a răspuns:

Buna
Cel mai rapid si mai sigur, slabesti cu Dieta Dukan. au fost multe zvonuri despre ea, insa niciunul confirmate. Cunosc 3 persoane, foarte apropiate, care au slabit enorm cu aceasta dieta.
Incearca sa tii dieta si sa faci miscare. Vei reusi sa slabesti destul de mult in faza de atac, iar apoi iti va fi mai usor. Asta inseamna ca in 2 luni, vei ajunge la greutatea dorita. Multa bafta!

| Mymiii a răspuns:

Buna! Daca vrei sa slabesti intr-un timp foarte scurt incearca dieta Dukan, chiar da roade( eu am slabit intr-un timp record, 10 kg si vad ca nu ma mai ingras). Acceseaza acest site http://dietadukan.ro/. Te sfatuiesc ca nu te infometezi drastic caci te vei ingrasa si mai mult! Si dieta Army este foarte cunoscuta si eficenta. Afla mai multe informatii aici: http://healthy.kudika.ro/......zile.html. Daca nu vrei neaparat sa urmezi o dieta stricta, incearca sa mananci cat mai mult la micul dejun, la pranz cate o supa sau o salata si dupa doar o gustare....Sa nu mananci dupa ora 6 si sa consumi peste 2 l de apa. Chiar ai sa slabesti, vorbesc din propria experienta! Sper ca ti-am fost de ajutor.

| EllaMazerschi a răspuns:

Inainte de toate iti recomand sa faci mult sport..si dupa mai vorbim de o dieta

| EllaMazerschi a răspuns (pentru EllaMazerschi):

Aaa...si sa nu incerci cumva dieta Dukan, pentru ca la un moment dat nu o vei mai tine si vei ajunge la kilogramele de acum sau chiar mai multe

| antonia200014 a răspuns:

Mult sport si sa nu mamanci dupa ora 6 :*