| DaniTDCI a întrebat:

am fost ieri la dentist,mi-a curatat o masea gaurita si mi-a pus un medicament sa imi omoare nervul, inainte de a pune medicamentul si de a o curata mi-a dat anestezie cu acul direct in nerv adica direct in masea, de oarece era adanc cariata, dupa ce a terminat si mi-a pus medicamentul, mi-a zis ca dupa ce trece anestezia nervului s-ar pitea sa ma doara.Acum nu stiu=e a 2 a zi si nu m-a durut deloc, absolut deloc, e ceva normal?, e prima data cand merg la dentist si nu prea stiu cunostinte generale, funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal. Ti-a spus ca s-ar putea sa te doara, nu ca te va durea obligatoriu

1 răspuns:
| Anonymous412 a răspuns:

Este normal.Pentru asta a zis "s-ar putea", este un fel de posibil efect secundar.
In orice caz, daca chiar esti speriat de chestia asta, viziteaza dentistul din nou.
Dar nu este ceva care sa iti poata face rau.