| emmyxd a întrebat:

Hei, am avut o masea cariata. Mi-a curatat si a pus un medicament. Maine, dupa 2 luni trebuie sa ma duc din nou la dentist. Ideea este ca medicamentul l-a pus sa incerce sa imi salveze nervul insa eu nu stiu daca l-a salvat sau nu. Cum imi pot da seama? I-am spus ca ma doare cand beau apa rece si a spus ca e normal insa uneori ma doare si fara sa ii fac nimic dar pe perioade scurte. Si daca imi scoate nervul, doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu iti poti da seama sub nici o forma, trebuie ca dentistul sa scoata pansamentul de acolo si sa verifice el!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se va cunoaste in urma unei radiografii.

Scoaterea de nerv nu doare ca doar iti face anestezie.

| emmyxd explică (pentru suntserios):

Mi-a facut anestezie si cand mi-a curatat alta carie si a durutlaughing

| Florentina9210 a răspuns:

Un molar cariat, nu ''masea''.
Ori maine ori dupa 2 luni? incearca sa fi mai explicativa...
De obicei iti face anestezie.

| emmyxd explică (pentru Florentina9210):

Maine se fac 2 luni. big grin

| Florentina9210 a răspuns (pentru emmyxd):

Asa da.