| Minotaur a întrebat:

am nevoie de ajutor sunt baiat port lentile si aseraa cand le-am dat jos am simtit ca la ochiul stang avem ceva o murdari sau altceva tot am incercat s-o scot dar nu am putut, dupa aceea mam pus la culcare dimineața o simt iar am dupa ce am pus lentilele nu am mai simțit-o ce credeti.Dar ochiul mie inca rosu nusiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca si maine ai ochiul inrosit sau chiar se umfla, atunci mergi la un medic oftalmolog sau la medicul de familie / de scoala. Daca nu ai medic in apropiere, mergi la o farmacie sa-ti dea picaturi impotriva imflamatiei.