| tavi555 a întrebat:

Am o problema destul de enervanta.
Am 12 ani si eu inca mai fac pipi in pat.
Nu stiu ce sa fac.
M-am saturat sa ma trezesc noaptea, ud.
Alti copii nu mai fac pipi de la 5 ani, insa eu am continuat sa fac.
Va rog sa ma ajutati!
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pinklovekrystyna a răspuns:

Inainte sa dormi trebuie sa mergi la baie sa faci treaba mica. Sper ca ti-am fost de ajutor. happy

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cred ca ar trebui sa vorbesti cu mami tau si sa ii explici situatia, nu este ceva de ras, ai putea fi racit la vezica, ori ceva probleme de alta natura, asa ca nu ezita si o iei de mana pe mami si ii zici sa te duca la doctor, doar asa vei afla ce se intampla cu tine.
O zi frumoasa sa aihappy

| Alcyon a răspuns:

Du-te la medic.

| Danysan a răspuns:

Mergi la medic dar daca ai sti ce sa face pentru asta ai fugi de nu te-ai mai uita in urma.Te leaga pe un scaun, apoi ti se introduce o sonda prin organul copulator si ti se injeacteaza apa cu o solutie in intrior -Cosmaru vine cand trebuie sa urinezi dupa -atunci sa te ti.Treaba ta dar te asigur ca nu e oki deloc. Oricum se merita!

| Caro34 a răspuns:

Tu ai o mica problema si trebuie sa mergi la un medic, cat mai repede, cu mama ta! Dupa ce te consulta iti va da ceva tratament si problema ta se va rezolva. Daca stai acasa, nu se rezolva, ci se cronicizeaza. Zi-le parintilor tai si mergeti la medic. Ai facut foarte bine ca ai scris pe TpU! Esti un baiat deosebit si trebuie sa fii sanatos! Mult noroc!

| mihaibrad a răspuns:

Orice ti-ar spune doctorul(la care trebuie neaparat sa mergi, asa cum ti-au spus mai devreme cei de TPU), incearca si o mica stratagema : bea apa multa in timpul zilei, pentru ca seara sa nu iti fie sete si NU bea cu 3 ore, 3 ore si jumatate inainte de a te pune la somn.
Oricum, cand te pui la somn, urineaza.
Macar o vreme fa asta, pana te obisnuiesti sa nu urinezi noaptea in somn. Apoi, in timp, usor usor, poti sa uiti de grija asta.

| xBlindBeauty a răspuns:

Inainte sa dormi du-te la baie

| tavi555 explică:

Numai noaptea fac.
Cred ca sunt hiperactiv deoarece ziua ma pot abtine foarte bine!