| TuttyFk a întrebat:

are ceva daca nu am dormit 21 de ore si apoi ma pun sa dorm doar 4-5 ore? adica ma odihnesc pot sa ma tem ca voi patii cv grav precizez ca se intampla doar odata nu pe fiecare zii in rest am program normal de somn. dar daca dorm dupa 21 ore nedormite 4 ore dar fara sa imi fie somn cand ma scol are ceva vreo problema ma refer din punct de vedere medical.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

E okay. doar pune-ti ordine in viata si ai un stil de viata mai sanatos. Culca-te la maxim 00:00 si dormi minim 8 ore pe zi, mai ales acum, ca e vacanta.

| ErrorFound a răspuns:

N-o sa patesti nimic.
Cel mai mult s-a rezistat fara somn 11 zile(a ajuns in cartea recordurilor), dar pana la urma omul a adormit. N-a patit nimic.

| ElenaSA a răspuns:

Daca este o data nu sunt probleme.Important e sa nu faci ativitati care sa necesite concentrare si sa fii responsabil pentru viata cuiva, cum este condusul.Sunt persoane care dorm mai mereu 4-5 ore pe noapte si este in regula.

| TuttyFk explică:

Da dar eu am stat 21 ore trez si am dormit dupa aia 6 ore ca dupa ce am pus intrebare am mai dormit un pic