| Bariel a întrebat:

Am o problema cu camera mea avand un miros urat chiar daca tin geamurile deschise toata ziua de se face ghetar. Dimineata cand ma scol este un miros urat iar parul meu este gras si mirositor, nu sunt jegos ma spalam odata la 2 zile. Acum ma spal in fiecare dimineata ca sa nu spuna colegii de la scoala ca sunt jegos si nu ma spal.Eu dormeam cu frate-miu intr-un pat si am zis ca e din cauza lui deoarece nu se spala. I-am facut pe ai mei sa ne ia pat suprapus dar e aceeasi problema...mi-am schimbat pernele si asternuturile tot acelasi miros, iar patul lu' fratimiu' nu miroase deloc! E din cauza corpului meu? Am auzit ca unii oameni au asta in genetica lor, dar nu cred ca e asta deoarece cand merg la bunici si dorm acolo nu am problema asta si nici cand merg la scoala nu se intampla pana seara cand ma pun la somn si dimineata ma scol si miros de parca as fi durmit intr-un tomberon

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Exista o boala (foarte rara) care face secretiile corpului sa miroasa urat, a peste. Adica la cea mai mica picatura de transpiratie se degaja un miros insuportabil si oamenii aia trebuie ori sa se spele din ora in ora ori sa stea departe de oameni pentru ca sunt marginalizati. Uita-te la documentare pe Youtube despre asta.
Eu nu cred ca ai asa ceva, probabil transpiratia ta are un miros putin mai intepator sau e mai abundenta, la fel si secretia de sebum (de asta ti se ingrasa si parul). Incearca sa faci dus neaparat dimineata si seara, sa iti schimbi des asternuturile si intreaba persoanele din familia ta sau prietenii daca simt vreun miros neplacut cand se apropie de tine.

| Bariel explică (pentru Furnicuta000):

Nu e chiar asa...se intampla doar pe parcursul noptii, ziua nu am nici o problema fac pana si sport l a sc odata pe saptamana.Transpiratia mea are un miros normal, si cum am spus si mai sus cand dorm l a bunici asta nu se intampla, s au in orice alta camera.Tin sa cred ca camera asta e blestemata, m-am gandit ca ar putea sa se afle ceva urat mirositor sub podeaua ei, am sa verific si asta incurand

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Bariel):

Poate e mucegai. O camera cu mucegai miroase urat si mirosul intra in haine, in saltea, covoare etc.

| Bariel explică (pentru Furnicuta000):

Nu e nici mucegai, nu e miros de mucegai

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Bariel):

Daca zici ca simti ca de la tine vine mirosul poate sa nu fie de la camera ta. Cere mai bine parerea apropiatilor.

Sau poate doar ti se pare. Uneori si eu mai simt ca miroase ceva desi nu miroase nimic.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Du-te la medicul de familie, asta în caz că ai vreo problemă, ar fi indicat să îți faci niște analize.