| Tomasyto_Tomy_1997 a întrebat:

as vrea sa cumpar Dymatize Super Mass Gainer 5.4Kg
ca sa ma ingras.Am 17 ani 1, 80cm si 60 Kg sunt ectomorfi
Am vb cu multi si im recomand Gainer.
Dar daca o sa iau Gainer o sa ma ingras? si daca da in cat timp 1-2 luni? si cam cate kg? Dau funda pentru cele mai eficiente raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Scuza-ma ca te intreb, dar cine ti-a recomandat sa iei Gainer, are vreo specialitate?
Ai fost intai la un endocrinolog? Trebuie sa-ti faci intai niste teste si ce-ti mai recomanda medicul sa faci. Dupa ce are rezultatele la investigatii si la analiza, iar acestea sunt bune, ia legatura cu un nutritionist!
Nu lua de capul tau, chestii ce ti-ar face rau mai tarziu!
Bafta multa si sanatate, ca-i mai buna decat toate! happy

| Alinaka a răspuns:

Http://www.culturism.net/gainere/dymatize-super-mass-gainer-5-4-kg.html Dymatize Super Mass Gainer 5.4 kg este un gainer, te v-a ajuta sa pui masa, daca il combini si cu o creatina, vei avea un rezultat mai bun.

| Tomasyto_Tomy_1997 explică:

Ok mersi o sa maduc! :*