| disnepchanel a întrebat:

In primul rand. am 64 kg, 177 inaltime. si as vrea sa cresc foarte mult in masa musculara, am loat niste proteine cam 3-4 luni, aproape fara rezultat. am vazut pe net mai multe feluri de gainere pentru ectomorfi 1. dymatize super mass gainer 2. mega mass 4000 de la weider si 3. mass tech. as vrea sa stiu cu care cresc mai rapid in masa musculara

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca stai ca un cartof in fata la tv nu vei vedea tu rezultate cate zile vei avea
la fel si fara alimentatie buna sau un somn bun

suplimentele sunt 10% din sportul asta. fara restul poti sa te usurezi pe ele si sa tragi apa.

nu exista gainere pentru ectomorfi si pentru alte tipuri somatice. sunt doar gainere, aceeasi functie au toate pentru toate tipurile somatice. tu esti doar un slabanog cu alimentatie praf si crezi ca 3-4 luni de proteine fara succes este vina proteinelor, nu a ta.

pune-ti la punct alimentatia, somnul si antrenamentul, pe urma ia 3-4 luni gainer si daca vii cu aceeasi problema inseamna ca nu faci ceva corect

| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand : ALIMENTATIA.

DAca nu ai alimentatie buna poti sa bagi ani de zile cutii si DEGEABA.

Ce alimentatie ai acum?

| elis1999 a răspuns:

Numai lua u proteine as ca drogurile bea multa apa inainte sate apuci fa 3-4 minute la piept abdomen bicepsi tricepsi pauza 60 secunde dupa aceea din nou tot asea