| GrigMatei a întrebat:

Ce sa aleg? Dymatize super mass gainer sau ON serious mass? am 180 si 67

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Mai bine ia :
http://www.megaproteine.ro/......ss-4-5-Kg/

E mai bun decat super mass, are si 5 gr de creatina / portie

15 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Prima varianta.
Numai bine.

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu ti-as recomanda nici una din ele!

| GrigMatei explică (pentru Ibrahimovic):

De ce? tot mancare e, numai ca e praf

| BracKMyhay95 a răspuns:

Nu poti fi sigur ca Dymatize/ON va da randament conteaza organismul. De exemplu la mine da randament Dymatize, de2 luni de cand l-am luat am pus 2, 5 kg(jumate din doza care o presciu cei de la MegaProteine) dar la tine poate nu are efect si zic ca ar trebui sa incerci diferite Gainere sa vezi cum si in ce fel da rezultate.

| lolita24 a răspuns:

Dymatize super masswinking

| Alinaka a răspuns:

Recomandarea mea este https://www.culturism.net/gainere/dymatize-super-mass-gainer-5-4-kg.html este un super gainer, are proteine ​​din zer si cazeina. Te v-a ajuta sa pui masa musculara.

| HaKeRo a răspuns:

Dymatize super mass este mai bun. Funda?

| GrigMatei explică (pentru HaKeRo):

De ce este mai bun?laughing

| HaKeRo a răspuns (pentru GrigMatei):

Pentru ca are mai multi carbohidrati

| MariusN1 a răspuns:

Tu ca sa cresti in greutate si sa pui masa musculara ai nevoie in primul rand de multi Carbohidrati. Dymatize super mass are mai multi carbo decat ON serious dar decat sa cumperi Dymatize care contine foarte multa glutamina si aminoacizi si sa bagi cate un shake pe zi mai bine cumperi Gigant Pro Mass si bagi 2 shakeuri (inainte si dupa sala) si mai cumperi un stimulator (creatina) pentru forta (No Explode, Nitrix, Jack3d sau PUMP-FX). app sa nu uiti sa dormi 1-2 ore dupa antrenament tongue bafta

| GrigMatei explică (pentru MariusN1):

Am bagat 2 cutii de gigant pro mass si n-am avut niciun rezultatsad

| MariusN1 a răspuns (pentru GrigMatei):

Atunci iti zic 100% ca e vorba de antrenamente, alimentatie si odihna ta. chiar nu ai cum sa nu vezi rezultate de la 2 cutii

| GrigMatei explică (pentru MariusN1):

Am mesele puse la punct(6), ma odihnesc foarte bine, 4 antrenamente pe sapt.nu stiu ce sa zic, am mai luat super mass gainer si am pus 2 kg, apoi am trecut pe gigant pro mass si nimic.voi lua iar super mass.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MariusN1):

Ti se pare asa mult 2 cutii?

| GrigMatei explică (pentru Cosmin86):

Ai dreptate, sa vad cum stau cu banii si mi l iau

| Cosmin86 a răspuns (pentru GrigMatei):

Mai bine ia :
http://www.megaproteine.ro/......ss-4-5-Kg/

E mai bun decat super mass, are si 5 gr de creatina / portie