| rateu a întrebat:

Aseara am fost la fotbal pe sintetic si am jucat cu niste baieti mai mari fotbal.Si unul dintre ei in timp ce jucam fotbal m-a calcat pe laba piciorului drept, unpic mai sus de locul unde dai cu siretul in minge la fotbal.Nu pot sa calc bine pe si ma doare ingrozitor.Pot sa misc degetele.Dau FUNDA va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Chαяtreux a răspuns:

Comprese cu apă rece şi încearcă să calci cu zona aia cât mai puţin până îţi trece.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puneti patlagina pisata pe locul dureros si bandajeaza-te. Sau poti incerca tinctura de bitter suedez (o gasesti la plafar sau farmacie) si pui in locul cu pricina.

| AlexandraDiana123456 a răspuns:

Pai daca te doare ff rau si vezi ca se umfla, dati cu o crema sau daca nu du-te la doctor.