| alexje37 a întrebat:

Astazi un prieten de-al meu a alunecat si a cazut cu piciorul intre gratile unui grilaj (de acela de se pune la santuri) dupa ce s-a ridicat am observat ca era zgariat rau la genunchi si i se vedea osul (acel alb dupa piele),tot la genunchi avea osul deplasat in sus sau intr-o parte (nu stiu exact) iar acesta la mutat la loc`(s-ar putea sa fie,, rotula, nu stiu sigur) (fara sa planga,decat sa se,,vaite,, putin) dupa s-a ridicat pe propriile picioare fara sa-l ajute cineva,si a plecat acasa singur,(,,schiopà,, si se,, vaita,, putin dar nu plangea sau sa,, tipe,, etc). toata lovitura a fost la genunchi.Credeti ca si-a rupt piciorul? Daca nu, credeti ca ii trebuie vreun tratament special, cum ar fi ghips sau operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| toleagiulia a răspuns:

Era rotula! trebuie dus la medic neaparat