| xIonutzu a întrebat:

azi am patit un accident eram cu colegi la scoala si ne jucam si din greseala am data cu capul in soba si acum ma doare rau capul si am cucui si cand mananc sau mestec ceva ma doare acolo unde m-am lovit m-am lovit in partea stanga ce imi va trece? sau ce sa fac sa imi treaca mai repede pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Cum ai spus si tu ai un cucui. logic ca va trece. Pune gheata pe lovitura sau o batista cu apa rece.

| PŞtefaniaP a răspuns:

Pune-ti o punga cu gheata sau o carpa udata cu apa rece :d

In cateva minute iti va trece, Stai chill ca si eu am trecut prin asta si prin modul ala de mai sus mi-a trecut! Bafta si sper sa iti fie de folos sfatul meu puppy dog eyes

| IulianDBI a răspuns:

Da, logic ca iti va trece, incearca sa pui o compresa cu apa rece si va trece in cateva zile

| MonsterPassion a răspuns:

Pune gheaţă

| chanelissupreme a răspuns:

Sa nu-ti pui gheata.Te doar cand mesteci din cauza miscarilor care le faci.O sa te vindeci cu timpu' don't worry happy