| 5SOS a întrebat:

Astazi ma jucam cu pr mei si din greseala am cazut pe jos alunecan-d si m-am lovit la cap foarte tare! Ma doare si nu stiu ce sa fac! Poate sa mi se intample ceva? Vreau sa mentionez ca am cazut pe ciment.Nu mi s-a spart capul dar acum am un cucui! Ce ar trebui sa fac? Dau funda+vot inteligent!

Răspuns Câştigător
| GigllyMandy a răspuns:

Hmm nu pare sa fie grav, dar nu ai mentionat in ce zona a capului te-ai lovit. Cele mai grave zone sunt la tample, insa daca ai doar un cucui ma tem sa nu suferit o contuzie asa ca incearca sa nu adormi urmatatoarele ore si pune o compresa cu apa rece in zona respectiva sau mai bine gheata sau carne congelata(pentru a reduce umflatura si a atenua durerea). Asteapta pana maine daca durerea persista la fel de puternic du-te si fa-ti un control si daca este cazul o radiografie dar nu prea cred sa fie ceva asa grav. Sper ca ti-am fost de ajutor! ciuss!

1 răspuns:
| Mihai_Andrei_Neagu_1995 a răspuns:

In cel mai bun caz patenting ca in filme si devii un geniu