| Uruc_Antonio_1993 a întrebat:

ce e mai bine sa-mi iau lentile sau ochelari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"e mai bine", in exclusivitate, ceea ce iti prescrie medicul oftalmolog!

| onasis1961 a răspuns:

Permanent ochelari, la ocazii deosebite lentile.

| mona a răspuns:

Mai bine ochelari

| etudor a răspuns:

Ochelarii sunt mai buni.Ai mai multa siguranta in indreptarea vederii si totodata o igiena mai sigura.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai sănătos este să foloseşti ochelari!

Toate cele bune.

| viotedy a răspuns:

E mai comod si mai estetic cu lentile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochelari.
E mai comod, mai sanatos si mai sigur.