| JamilaGizeh a întrebat:

Lentile de vedere sau ochelari? De ce?

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Ochelari. Cu lentilele de contact trebuie să fi foarte grijulie. Trebuie să le dai seara jos, să le cureţi şi soluţia aia de curăţat dacă ţi-o dai în ochi poţi orbi, etc.

| Jameson a răspuns:

Lentilele de contact am auzit ca afecteaza ochi in timp indelungat...

| lolavanity a răspuns:

Eu port ochelari. big grin Şi'mi place să'i port. E vorba şi de o oarecare estetică, uneori am impresia că sunt un alter ego de'al meu atunci când port ochelari. O persoană diferită. Şi e foarte plăcut să jonglezi cu asta. Dar şi lentilele de contact sunt foarte frumoase pentru cei cărora nu le stă atât de bine cu ochelari, plus că'ţi schimbă culoarea ochilor. Însă nu mi se par sănătoase pe termen lung.

| KentLieTequila a răspuns:

Sincer o sa iti spun ceva
Lentilele sunt ca sa te faca mai frumoasa sa nu trebuiasca sa porti ochemlari dar de la un timp poate a dureri de cap.
Ochelarii sunt tot pentru vedere dar eu spun ca te ajuta mult mai mult decat niste lentile de contact pentru ca ori cat i-ai purta nu o sa dauneze bineinteles poate dauna daca ii porti fara niciun diagnostic al medicului Oculist. eu as spune Sa iti Pui Ochelari!
fundita?