| Addaa1998 a întrebat:

Ce imi recomandati?

Eu sunt grasa in solduri si putin la picioare

Cum as putea slabi n acele locuri?

Si ce retete pentru sport si mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

Pentru picioare sunt tot felul de exercitii. (daca nu prea esti cu alergatul) iti dau cateva videoclipuri pentru picioare. pentru solduri la fel.
eu fac arte martiale de 2 ani deci stiu cam ce e... dar cu mancarea sincer eu nu mancam seara (pentru ca atunci cand mananci seara mult se pune pentru ca imediat dupa te culci) si ar fi de preferat niste salate sau ceva usor seara. in rest cu cura de slabire nu ma bag pentru ca niciodata nu am tinut. am avut incredere in sport. si m-a ajutat.

pentru picioare. aici sunt mai multe. video de pe youtube. intri la care crezi si la cate vrei.
http://www.youtube.com/......p?/results

solduri. (aceste exerciti pot spune ca ajuta mai mult decat orice reteta)

http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs

de aici alegi numa ce vrei sa faci

http://www.youtube.com/watch?v=Z2yXeQm3kuw

si tot asa intri pentru fesieri, si ce mai vrei pentru youtube eu de acolo am luat unele video pentru abdomene, muschi si altele si tin sa te anunt ca m-au ajutat.

3 răspunsuri:
| paaauul a răspuns:

Exercitiul 1

Pe o saltea va culcati pe partea laterala a corpului, cu mana dinspre podea indoita. Piciorul dinspre podea este indoit de asemenea, iar celalalt il tineti drept, cu varful intins. Veti face ridicari laterale cat mai inalte posibil si cat mai rapide, insa la coborare nu se va atinge podeaua. Faceti serii de cate 80 de astfel de exercitii.

Exercitiul 2

Pe aceeasi saltea asezati-va in genunchi, apoi sprijiniti-va in maini. Tineti coloana dreapta si privirea in fata. Ridicati in serii de 50 fiecare picior in lateral, mentinandu-l indoit la 90 de grade. Desi acest exercitiu pare a fi asemanator cu cel de mai sus, totusi succesiunea muschilor implicati in exercitiu este una diferita, la acest exercitiul participand sincron si musculatura taliei, cea a coloanei vertebrale, fesierii precum si muschii trunchiului.

Exercitiul 3

Chiar daca acest exercitiu poate fi putin mai dureros, nu cedati totusi cand simtiti mici intepaturi la nivelul inserctiilor musculare. Asezati-va ca la exercitiul 1: intinse pe o saltea, pe partea laterala a corpului, cu mana si piciorul dinspre podea indoite conform imaginii. Ridicati piciorul ca si la exercitiul 1, insa nu il mai coborati, ci incercati sa prindeti cu mana varful (glezna daca nu reusiti) acestuia (mentnand piciorul drept). Stati astfel minim un minut!

Sper ca ti-am fost de ajutor... funda?batting eyelashes:*