| madalina1908 a întrebat:

Eu sunt putin grasa sa solduri si la abdomen, ce imi recomandati sa slabesc putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Consuma cel putin 2 l de apa pe zi. Crede-ma, e miraculoasa cand e vorba de slabit!
Evita dulciurile, prajelile si amidonul ( cartofii / porumbul ) precum si mezelurile. Nu manca dupa 7.
Incearca la micul dejun sa mananci o banana, la pranz un sandwich cu paine prajita ( graham / integrala / neagra / cu secara ) cu putin piept de pui sau putina margarina ( un varf de cutit ) cu castraveciori - fara sare. Iar la cina incearca o salata din legumele tale preferate, cu otet. Tine minte - apa multa- face minuni!

| totElodia a răspuns:

Daca ai orice alta intrebare, adreseaza-mi-o pe privat sau aici.

| Modx a răspuns:

1)Baga abdomene cate 20 in 4 serii pe zi
2) Alearga cel putin 4 km pe fiecare z
3) Nu mai manca mancare de fast food, cartofi prajiti si alte prostii
4) FOARTE IMPORTANT.Bea cel putin 2 Litrii de lichide pe zi in special apa