| BaiatSincer a întrebat:

ce mai facei? ce s-ar putea intampla daca de exemplu acum 7 saptamani m-am operat la un picior pentru ca am cazut si mi-am rupt peroneul(operat),doua degete(picior), glezna sarita, maleolele rupte amandoua, tibia rupta, si o coasta fisuratalaughing cam multe nu? in fine acum 1 saptamana mi-a dat ghipsul jos si atunci mi-a zis doctora ca pot sa fac decat glezna sus jos iar eu acum merg cat de cat pe distante mici (fara carje) iar azi am observat ca mai am doua fire de ata i picior ce se poate intampla daca nu le scot ca imi este foarte frica laughing plizz ajutati-ma urgent dau funda + vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Carton a răspuns:

Firele alea sunt lasate acolo cu un motiv anume. Nu trage de ele, doamne fereste. Alea trebuie scoase numai si numai de doctori cu experienta. Eu am fost operat la 1 deget si cand mi le-a scos ma cam durut deoarece trebuie sa traga un pic de ele. Idea e ca trebuie sa te mai duci la un control si iti spune exact ce si cum. In nici un caz sa nu le scoti fara sa consulti medicul.

| daassh a răspuns:

Nu le scoate lasa-le acolo candmergi la control spune-i de acele ate si ea o sa-ti zica de ele ce sa faci.Succes!

| Savin_Ana-Maria_1988 a răspuns:

Waw! saracut
a de tine! dupa mine cred ca le poti scoate.

| AndreeaBz a răspuns:

Nu te juca, e mai bine sa te duci la medic si iti spune el happy

| AroundZendaya a răspuns:

Poti sa chemi orice doctor [ nu dentist laughing] sa ti le scoata sau daca esti mai curajoasa poti sa ti le scoti singura, nu are ce sa se-ntample. Dar te sfatuiesc sa apelezi la un doctor happy. Nu e grav, nu-ti fa griji. :*:*