| numainumaiata a întrebat:

.. de dimineata pe sora mea de 7 ani o maninca urechea si are pete rosii pe obraz, dati-mi citeva sfaturi cum sa scape de roseala si de mincarimi si despre ce este vorba (vreo alergie)... FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

O duci la medicul pediatru!

NU se administrează diverse tratamente/remedii la copiii mici...

Toate cele bune.

| zDenYz a răspuns:

Buna.Du-o la medic sa vezi ce a patit.

| GiorgiaF a răspuns:

Buna! Cel mai bine mergeti la medic, e posibil sa fie vorba despre o alergie, asa ca nu mai asteptati, ffuguta la doctor sa nu se agraveze!

| numainumaiata explică (pentru GiorgiaF):

Da mersi mine ne ducem