| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cum sa scap de alergie de la rosii? Cind maninc niste rosii a doua zi ma maninca minile la inceeturi si palmele, foarte tare
Ce sa fac? dati-mi niste sfaturi sau ceva metode de tratament naturist daca e posibil asa ceva...
Va multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Mirella! Testele la alergeni pot de identifica substantele specifice care pot declansa reactiile alergice. Informatiile obtinute in urma acestor teste pot ajuta medicul sa dezvolte un plan de tratament al alergiei care poate include evitarea alergenului, medicatie sau imunoterapie. Sfatul meu este să mergi la un medic specialist.
O zi cu zâmbet să ai!

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poti lua cu incredere Xyzal 5 mg, inainte sau chiar atunci cand apar simptomele de mancarime.La mine da rezultate.

| ZaRa007 a răspuns:

Pune in ceva la foc apa jumatate de litru 3 linguri sare 2 piper o ceapa storci o rosie o iei dupa foc o lasa sa se raceasca pui 1 cana de ulei o bagi jumatate de ora la frigider si dupa aia dai pe maini si iti trece:p? funda?big grin dca nu ma crezi incearca