| andreirobert15 a întrebat:

Sall TPU
Deci, ieri cand m-am trezit sa ma duc la scoala, sinteam ceva pe la gât, nu am dat importanza pentru ca nu ma durea, decat ma deranja, dupa care am ajuns la scoala, si a 3-a ora am avut sportul, am jucat un pic de basket, si dupa 20 de min am sintit o durere la gat, din momentul alcela ma doare gatul si stand fara sa misc capul, dar cand il misc sint o durere groaznica, faza e ca doar cand il rotesc in partea dreapta, in partea stanga ma doare mai putin. Si am obeservat astazi ca capul meu nu este chiar pe centru, cum ar trebui sa fie, dar este dat mai pe dreapta, din cauza asta sunt cam speriat.
Ce ar putea sa fie si ce imi considerati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai un torticoolis (greu de spus, pentru ca nu se spui deloc ce regiune a gatului te doare). Daca am dreptate, unge-te cu un antiinflamator (diclofenac gel de exemplu), ia un antiinflamator si un decontracturant muscular (mydocalm) si pune-ti un fular. In functie de gravitate, durerea va continua intre o zi si 3 saptamani.

| Cipriiian a răspuns:

Stai linistit, e de la dormit rau. Am patit asta de multe ori. Iti va trece in 2, 3 zile.