| Valentin_George_1912 a întrebat:

Eu sunt clasa a IV-A si azi cand am venit dela scoala in drum spre casa am fost la un magazin si am luat creta si am mancat creta pentru ca maine avem franceza. Cine imi spune ce o sa se intample ca am mancat creta dau funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Clasa IV -a?
Mananci creta ca nu vrei sa te duci la scoala?
Ma fratilor, daca din clasa IV-a nu mai aveti chef de scoala, urmatorii 4 ani? Dupa 4 ani liceu? Dupa o facultate?
Voi sunteti inconstienti.
In fine, e posibil sa faci putina febra, e posibil sa ajungi la deces. In functie de asimilarea organismului, de cantitatea consumata, de ce porcarii mai contine creta din ziua de azi, etc.

Sanatate!

11 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu te mai lua duoa altii
Faci putina febra; maine oricum vei merge la scoala.

| gmxromania78 a răspuns:

Salut!
Sa nu mai faci asta niciodata pentru ca va fi si mai rau alatadata! O sa ai dureri de stomac si putina febra. Bea un ceai fierbinte pentru a te curata.
Numai bine.

| mary4048 a răspuns:

Creta este carbonat de calciu, deci nu vei avea probleme cu stomacul, fiindca este un pansament gastric, dar ceva febra s-ar putea sa faci.

| Rony23 a răspuns:

Posibil sa ramai corijent

| ჯpLaNe a răspuns:

Eu zic ca o sa daci putina febra dar faza e de ce ai mancat creta? ca ai maine franceza? pai si daca ai franceza ce tii se intampla te bate profesoru'? laughing

| Valentin_George_1912 explică:

Deci voi nu v-ati prins. Eu nu vreau sa merg la scoala ca este nasoala

| darrio2007 a răspuns (pentru Valentin_George_1912):

Si ce ai sa faci? Ai sa mananci creta zilnic? Du-te la scoala ca ai sa ajungi un Nimeni.

| Nolkyz a răspuns (pentru Valentin_George_1912):

Asa... Nu mergi maine, dar dupa aia cativa ani de acum incolo tot vei merge! Nu poti sa mananci creta in fiecare zi ca sa scapi a doua zi de scoala. Obisnuieste-te cu ideea.

| Apheleia a răspuns:

Hei,eu sincer nu prea stiu ce ti s-ar putea intampla....cred ca depinde si cata creta ai mancat.Acum doi ani, cativa colegi de ai mei au mancat creta ca sa faca febra si sa plece acasa de la ora de matematica, dar nu li s-a intamplat absolut nimic, nici febra, nici durere de stocam sau ceva asemanator.
In orice caz eu te-as sfatui sa nu mai mananci creta.

| N0Limit a răspuns:

Salutare, ai facut o greseala mare am incercat si eu asta si am avut febra si dureri usoare pana la moderate de cap.

| Pavel_Alexandra_1993 a răspuns:

Je ne sais pas cu'est ce que puise t'arriver, mais je suis sûre que la craie est mauvaise pour la santé. Dans tout case, si tu as des probleme avec la langue française je pourrais t'aider.

A bientôt,
Alexandra