| flavyusR a întrebat:

Ieri am ascutit o coasa si m-am taiat la degetul aratator de la mana dreapta. Acum il am legat dar cand il desfac si indoi de el,nu ma doare dr pocneste asa,doar cand il indoi. Oare o sa-mi treaca rana si sa nu imi mai pogneasca asa, ma cam ingrijoreaza treaba asta.Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AleXu224 a răspuns:

Parca am citit mai de mult timp ca pocnitul relaxeaza degetul sau nu mai stiu dar stiu ca e ceva de relaxat.
Hai sa nu te mai bag in ceata uite ce se intampla:
Can indoi degetul el pocneste, asta fiind ceva normal, stii ca daca spatele nu ti-ar trosni te-ar durea ingrozitor? Eh degetu pocneste cam tot din aceeasi cauza

| BloodMoney a răspuns:

Eu iti spun sa nu mai indoi degetul, sa il tii nemiscat pana rana se va prinde... Dar cel mai bine ar fi sa te duci la o farmacie sa veti ce iti spune acolo. Poate iti da vreun gel sau un remediu pentru asta... Bafta!