| ImStillDead a întrebat:

Sall TPU! sad
In ultimul timp, parintii mei se tot cearta pe o anumita tema : la tatal meu nu ii place de iubit surori mele. Iar cand se cearta ma simt suparat... Mie teama sa nu fac depresie. sad
Ce pot face sa se opreasca sa se certe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Discuta cu ei, pe rand sau impreuna si ii faci sa inteleaga ca iti provoaca asemenea stari. E destul de greu sa scapi de depresie odata ce se instaleaza, asa ca ia masuri din timp.

| SLS a răspuns:

Spune-le ce rau te simti cand ei se cearta, vor intelege.