| andreirobert15 a întrebat:

maine trebuie sa ma duc sa imi fac analizele la sange si mi-e foarte frica de ac!
doare rau sau cum e?
mi-e foarte frica!
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi fără frică, simți o mică pișcătură.
Curaj!
Pa, pa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E o intepatura ca de tantar doar ca nu te mananca dupa aia. Curaj!

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Te inteapa un pic nu doare stai linistit doar nu te uita la mana cand iti ia.

| madalinaox a răspuns:

Stai calm! si mie mi-a fost frica prima oara. vei simti ca o piscatura atunci cand baga acul dar nu ti se va intampla nimic. uitate in alta parte pana cand ti-l scoate si cu cealalta mana strange pumnul. la mine a functionat de fiecare data happy

| Heron a răspuns:

Nu ai de ce să îţi fie frică, nici nu o să simţi, baftă!

| DanySenpai a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi vei simti doar o mica intepatura, nimic grav. happy
Uita-te in alta parte in timp ce iti recolteaza sangele nu te gandii la ac.

| Malaele_Roberto_1994 a răspuns:

Eu iau anlizele in fiecare an caci aunt sportiv. Nici eu nu suport acul dar trece. O sa te doara la inceput dar trebuie sa nu te uiti la mana si sa te gandesti la altceva

| did45f9 a răspuns:

Buna!winking stiu si eu cum e
si mie imi era frica de moarte!
dar sincera sa fiu nu e nimic, nu prea doare
sa nu-ti fie frica!
succese papa! :*

| ciprian4444 a răspuns:

Ah, e o nimica toata. Nu te uita in zona acului, intra in vorba cu asistenta daca poti, fa orice sa nu te gandesti la ac. Durerea nu e deloc semnificativa, pot sa zic ca aproape nici nu e prezenta. Simti pentru mai putin de o secunda o intepatura slaba si dupa simti doar ca o usturime cand iti ia sange, ideea e sa nu te gandesti sau sa te uiti la asta.

| cartoafa a răspuns:

Gandeste-te ca daca fugi acum de ac, vei deveni un las, si mereu cineva va rade de tine. asa ca ia taurul de coarne si infrunta pioneza!