| BiancaByaBianca a întrebat:

Maine trebuie sa merg sa-mi fac analizele de sange pentru angajare si mi-e tare frica pentru ca stiu sigur ca mi se va face rau...am sa incerc sa nu ma uit si sa mananc dulce dupa ce ies de acolo. da ceva sfaturi sa nu ma gandesc acolo in acel moment stiti? plzz.

3 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Îţi iei o sticlă de apă cu tine, iar imediat după ce-ţi ia sânge, bei câteva guri de apă şi stai linistită câteva secunde.

| DeliaDaniela a răspuns:

Curaj, nu o sa patesti nimic! Asa eram si eu, dar intr-o zis era un baietel mic langa mine care nu a scos nici un sunet cand i s-au facut analizele! Si cand ma gandeam ca e atat de mic si nu zice nimic, cum as putea sa zic eu ceva?hee hee Nici nu o sa ai timp sa zici ceva, dureaza doar o clipa! Ai incredere!winking

| UnSimpluGand a răspuns:

Ca sa nu-ti mai fie rau poti sa te uiti numai in sus iar dupa ce iti ia sange sa le zici aclor asistenta sa le lase putin pe pat sa stai trantita si cu ochi in sus iar cand te rizidi sa nu pui privirea in jos pentru ca ti se va faca rau tot in sus...

Sigur merge pentru ca mie mereu mi se facea rau si dupa ce am facut asta am scapat...

Te poti gandi la prietenul sau la tipul pe care il placi sigur uiti de toathehappy

Fundaaaaa?;; x