| Stalin_2493 a întrebat:

Please help am o problema pisica mea are o boala si nu stiu cum se numeste are simptomele:respira greu si daca o iau in brate geme este si infestata cu,, purici' acum i-am dat ceva sa manance si mananca se misca asa stiti cumva ce boala e si ce tratament sa-i dau?! mentionez ca am dato cu un praf si oarecum a scapat de purici ieri si tot ieri a inceput sa se comporte asa! dau fundistsa merci:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Daca nu mergi cu ea la veterinar nu este de bine. Purecii nu o fac sa respira greu, se pare ca are o gripa, care este greu de tratat daca nu a fost vaccinata inpotriva acestui virus.
Cum am spus, trebuie sa mergi cu ea la veterinar, el este singurul care o poate ajuta.
P. S. Categoria "Sanatate" este pentru problemele de sanatate umana si nu animala.

| deutza00 a răspuns:

E posibil sa fi lins putin din praf si praful sa contina ceva ce este interzis pentru ea, du-o la un medic e cel mai bine.

| madvideo a răspuns:

Du-te la medicul veterinar...saraca pisicuta

| PastilutzaColorata a răspuns:

Si pisica mea a avut simptome de genu adiqa nu respira bine si se chinuia si a murit crying

| lariiiscupyka a răspuns:

Vai! Pisicuta ta e bolnava rau! Du-o repede la veterinar pana nu moare! Puricii nu o fac sa respire greu doar ca ei sug sange si pisica ta tot geme caci ii este rau! Duo la medic, iti recomand! Funda?

| Stalin_2493 explică (pentru lariiiscupyka):

Gata ma ca traieste! Asta a fost acu 3 ani laughing E sanatoasa tun, se poate apuca de fumat! Nu avea nimic atunci i-am dat carne si si-a revenit laughing