| anonim_4396 a întrebat:

Neatsa! Am pojarel de marti... Ieri mi.au trecut toate bubitele dar a inceput sa ma manance foarte tare pielea... M-am dat cu spirt si mixtura dar nu se intampla nimic! Ce pot face sa nu ma mai manance pielea? Nu am facut dus de marti si aseara am dormit doar o ora! Please help mee >.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Nu stiu la ce mixtura te referi dar te poti da cu spirt mentolat care iti mai calmeaza cat de cat mancarimile iar dus poti face linistit ca nu se intampla nimic. E o superstitie sau nu stiu cum sa ii spun idei acesteia cum ca in momentul in care ai diferite boli de genul celei pe care o ai tu nu ai voie sa te speli.Tot ce trebuie sa faci e sa nu stai mult sub apa, sa ai grija cu bubitele sa nu le agati rupi si sa nu te speli cu apa rece

| MaddaaxDD a răspuns:

Atata timp cat deja te`ai dat cu spirt si mixtura, iar bubitele au disparut, ti-as recomanda sa mai ai putina rabdare, ca o sa treaca totul :]