| AndreeaCdr a întrebat:

Vreau si eu sa-mi da-ti un sfat: Eu am parul gras, si mi se ingrasa, si trrebuie sa-l spal astfel : o zi da, doua nu ( sau acum cand a venit iarna, trebuie sa port caciulita, si mi se ingrasa parul mai repede). Eu am12 ani. Mi-am schimbat samponul, intr-unul pentru par gras, dar mmm, mai nimic. Vreau sa imi da-ti un sfat, ce sa fac ca sa mi se ingrase parul mia rar...Deci, ce imi sugerati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Adauga in apa cu care te clatesti zeama de la o jumatate de lamaie. In plus, o ingrijire adecvata va avea efecte vizibile asupra aspectului parului: http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului. Ai grija de tine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

am inteles ca daca te speli mai rar nu o sa se ingrase asa de repede spla-l si tu de 2 ori pe saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu parul gras dar am folosit sampoane specifice problemei mele si cand ieseam din baie in frecam parul cu prosopul minim 5 minute...si a mers.