| andrei4242 a întrebat:

Sallut. Cat timp este nevoie pentru refacerea pielii?, ma refer ca am avut cosuri si au ramas urme rosu, puncte negre. Am avut un cos mare, care nu se spargrea, am mers la doctor si mi la taiat. si acum mi-a ramas o cicatrice care cam se observa. Ce pot face sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Ar trebui să mergi la un dermatolog care după o consultaţie atentă iţi va recomanda crema potrivită, care să ajute vindecarea rapidă şi fără cicatrici.Multă sănătate!

| Felys a răspuns:

Sunt unele cicatrici care raman pe viata, in functie de cat de adanca a fost rana, oricum stratul de piele de deasupra se reface in fiecare luna, totusi cand sunt cicatrici adanci e necesar un timp mult mai indelungat