| Faranume188 a întrebat:

Salur! Am 18 ani, Mi-au iesit nişte beşici cu apa sau puroi in partea genitala pe exterior, ma doare doar la atingere, menţionez ca nu sunt din cauza igienică pentru ca ma spal des fac dus de doua ori pe zi, din cauză sexuala nu cred pentru ca nu întreţin relaţii sexuale de un an! Va rog sa-mi dati un răspuns din ce cauza ar putea fi!
Mulţumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la urolog, acele bășici le ai facut din cauza gelului de duș, nu te mai spăla la vagin cu gel de dus, deoarece irită mucoasa, spala te cu ceai de mușetel, nici sapunul nu este indicat, ori te speli cu ceai de musetel, ori cu gel intim, dar pana scapi de bubele alea spala te cu ceai de mușetel, călduț, nu fierbinte. Incepe de azi tratamentul, cumpăra ti si cremă tetraciclină si după ce te speli bine cu ceai, dai cu cremă in interiorul vaginului si in exterior ca sa grabesti vindecarea. Bășicile alea te dor? Sau te mănincă? Sau si una si alta. Sanatate.

| Faranume188 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ma dor doar la atingere, mentionez ca nu ma spal nici cu sapun nici gel de dus ma spal cu aba calda!

| alessia5158 a răspuns (pentru Faranume188):

Ti-as sugera sa nu dai curs sfatului primit de la userul CristiDinBucursti, respectiv "cumpăra ti si cremă tetraciclină si după ce te speli bine cu ceai, dai cu cremă in interiorul vaginului si in exterior ca sa grabesti vindecarea"!
Facand ce-ti spune, vei distruge echilibrul normal al florei microbiene vaginale! Tulburand acest echilibru al microflorei normale din vagin vei favorizata inmultirea excesiva a microorganismelor rezistente la actiunea incredientului activ din unguentul utilizat ( spre exemplu, se va inmulti excesiv ciuperca Candida albicans in dauna altor microorganisme care populeaza in conditii normale interiorul vaginului ).
Sfatul meu este sa mergi la un control ginecologic!

| Faranume188 explică (pentru alessia5158):

Mulţumesc pentru sfat
O sa ma duc la ginecolog deşi nu prea am vrut sa ma duc acolo!

| alessia5158 a răspuns (pentru Faranume188):

Du-te, caci este vorba despre sanatatea ta!
S-auzim de bine!

| Faranume188 explică (pentru alessia5158):

Aşa voi face, mulţumesc!