| Dan24dan a întrebat:

A avut cineva gastrita cronica asi dori sa aflu daca se vindeca si daca da in cam cat timp? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Din fericire nu am avut asa ceva dar din cercetarile mele tratamentul este reprezentat de o dieta data de medic si niste suplimente alimentare(nu medicamente) si vindecarea dureaza intre 6 luni si 1 an de zile.

| Nonameagain a răspuns:

Se vindeca cu regim alimentar tinut strict. Dureaza ceva, dar e bine sa o faci. Pentru ca daca recidivezi, e mai grav.