Întrebare recomandată | Oprea_Alexandru_2000 a întrebat:

A mai trecut cineva printr-o artroscopie sau a avut probleme cu meniscul? Mentionez ca acum 2 saptamani m-am operat prin artroscopie la genunchiul stang pentru ca am avut ruptura de menisc si ruptura partiala de LIA dar la ala nu s-a umblat pentru ca, cica nu ar pune probleme. Dupa 2 saptamani dintre care 1 saptamana si jumatate am stat mai mult in casa si ma simt foarte bine pot spune. Curiozitatea mea este: cand voi putea merge normal? Fac niste exercitii de gimnastica singur, acasa. Schiopatez oarecum pentru ca nu am incredere in picior si parca ma doare putin de tot cand calc cu incredere si de aia nu as vrea sa il fortez prea mult. As vrea sa aud parerile altora daca puteti sa-mi spuneti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tal4556 a răspuns:

Si mie mi s-a deplasat rotula, nu dureaza mult pana mergi normal, doar sa te obisnuiesti daca te sacaie piciorul

| Oprea_Alexandru_2000 explică (pentru tal4556):

Pai si acum parca simt putina durere daca sta foarte mult intr-o pozitie si il misc, acolo unde am avut ruptura parca ma doare putin

| tal4556 a răspuns (pentru Oprea_Alexandru_2000):

E normal sa te doara, doar a fost rupt. dupa un timp nu o sa mai bagi in seama durerea, mai ales daca e mica

| benzu a răspuns:

Trebuie sa respecti ce a spus medicul. Probabil recuperarea adica exercitiile le vei face minim 6 luni sau mai mult pana la un an. De mers normal vei putea merge dupa aproximativ o luna pana la trei luni daca respecti tot ce zic medicii.