| SpikLo a întrebat:

A trecut o luna si putin de la operatia de fimoza(circumcizie) glandul nu mai este asa sensibil mai putin la varful penisului deci efectiv acolo cum ating cum ma doare si se cam lipeste de lenjere desi ma spal zilnic... cateva pareri? Cineva care a mai facut aceasta operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jj7700 a răspuns:

Ai grija sa porti lenjerie stramta pe penis, nu boxeri largi, ca risti sa ti se frece glandul de ei si sa ti se irite meatul (deschizatura prin care iese urina si sperma). In rest, foloseste un sapun mai bland, nu iti freca prea tare glandul cand il speli, nu il spala mai des de 1-2 ori pe zi, ai grija sa il usuci cu prosopul inainte sa iti pui lenjerie pe tine si, cand ai ocazia, sterge urmele de urina de pe varf cu hartie dupa ce urinezi. In rest, da-i timp si se va desensibiliza. Glandul trebuie obisnuit cu aer si atingeri, iar daca ai avut fimoza ai destul timp de recuperat acum ca ai un penis normal.