| anonim_4396 a întrebat:

Salut,acum 1 luna am inceput sa observ sange pe hartia igienică dar nu am bagat de seamă, dupa vreo 3 săptămâni sangerarea a încetat,dar am observat o umflatura in zona anusului gen un bob de fasole de culoare rosu spre mov,azi dimineață s-a retras nu stiu cum si de ce dar s-a retras, parerea mea e ca hemoroizi dar nu înteleg de ce tocmai la 16 ani sa am asa ceva, ce trebuie facut ca la bisturiu nu vreau sa ajung

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai daca mai stai mult asa la bisturiu ajungi asa ca du-te odata la doctor nu mai cauta pe forumuri de neavizati.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Mi-a trecut am incercat o crema de hemoroizi

| Buhh a răspuns:

Posibil furung

| iSpoat a răspuns:

Ai putea merge la doctor doar sa te verifice (sa vada ce ai). Daca nu vrei nici asa, poti cauta pe forumuri sau pe google si sigur vei gasi.