| Quazar a întrebat:

Salut. Acum 2 luni am avut o noapte de munca stand toata noaptea intr-o masina cu ochii intr-un laptop cam 5-6 ore si dupa o gura de cola. Pana atunci am baut cate 1l si ceva de cola zilnic. M-a luat o senzatie de moleseala, ameteala stare de lesin si pierdere de echilibru. Dupa faza asta am mai stat putin si am mai avut cateva episoade dar nu erau asa nasoale. Ameteli usoare sau senzatie de ameteala ca nu stiu daca acum e pe psihic sau chiar o fi ceva. Si am fost intai sa-mi iau ochelari crezand ca de la ochi este. Dar dupa ce am luat si ochelari tot mai am episoade de ameteala in special daca raman blocat intr-o pozitie in picioare si trebuie sa ma misc mai continuu. A mai patit cineva asta? Pe perioada asta mi-e frica sa ma duc la medic laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Vai de tine. Tu in loc să îți iei câteva kg de fructe și legume, ți-ai luat ochelari? De la stilul de viață extra nesănătos. Adică. nedormit noaptea, cola zilnic și în cantități mari normal că ai stările acestea. Pune-te chiar acum și fă 5 genuflexiuni și 5 flotări, iar de mâine mărești numărul lor și tot așa daca vrei repede sa te pui pe picioare. Bea apă. Aruncă toate sucurile, alcool, dulciurile la gunoi și cumpara-ți sănătoase dar gustoase (portocale, lămâi, măsline, mere, pere, fructe exotice etc)

| Quazar explică (pentru Alverto):

Ochelari oricum imi trebuiau pentru ca am astigmatism miopic?

| Alverto a răspuns (pentru Quazar):

In cazul asta, da, clar trebuie o pereche de ochelari.

| Lucian4 a răspuns:

Eiii, dupa 2 luni ti-ai revenit? ai facut ca persoana aia care se loveste la deget si apoi se atinge o parte a corpului si zice ca-l doare locul atins, tu ti-i luat ochelari in loc sa mananci proteine, fructe, ps: nu mai bea cola, nu e o bautura care face bine deloc nici 1 L nici 400 ml

| Quazar explică (pentru Lucian4):

De ochelari oricum aveam nevoie, dupa un consult am astigmatism miopic