| viktor7 a întrebat:

acum 2 saptamani am racit. intr-o saptamana am scapat de curs nasul dar inca tusesc, de o saptama incoace. am luat sirop de tuse si acum am luat ACC, deja sunt la a5-a pastila si pe prospect scria ca pe la a 4 a 5 ar trebui sa imi treaca. tusesc destul de rau, ma poate ajuta cineva va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Secret2000 a răspuns:

Nasol... imi pare rau de tine... asa a patit si stra - stra - stra bunica mea, pe cand era fata cuminte ( cu sigiliu pus) a avut grupa tusea extraordinar de rau, (adevaru e ca bunicu eu cam baga) dar ea tusia rau de tot. pana cand a dat duhu. asta iti e soarta prietene. n-ai ce-i face.

| viktor7 explică (pentru Secret2000):

Wtf? eu vorbesc serios si tie iti arde de glume?