| Boyka112521 a întrebat:

Salut acum 2 săptămâni mi-am facut un tatuaj.
Intrebarea mea este pot să ma duc la sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Da, dar sa nu-l expui prea mult la soare.

| InvertedDeformity a răspuns:

Nu este nici o problem. Daca tatuajul are o saptamana de cand este facut si este bine intrepatruns in piele este bine.Incearca sa nu il expui la radiatii solare sau orice ii poate schimba compozitia chimica sau prin diferite procese chimice indirecte care te pot influenta si pe tine.

| DanielCross a răspuns:

Da,dar sa nu-l expui la soare totusi..si cu sala, cred ca se poate întinde..Ai grija!