| TheoRossi a întrebat:

Acum 2 zile am mers cu motoru si am luat curent dupacare cand mam intors acasa am venit cu trenul, erau usile deschise si am mai luat si de acolo, de atunci ma doare capul ( cam toata partea stanga ) dupa maseaua. Miam bagat o gramada de tigari si coifuri in ureche 17 tigari in 3 zile si acum 10 minute iar am bagat una si tot mai trage, nu stiu ce sa mai fac msine sm sa incerc si cu usturoi, nu stiti cv pastile, ar trebui sa ma duc si la o extractie de masea dar imi e frica am fost la un dentist si era cam sadic ma dprriat msi tare, ce sa fsc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

E cam tarziu pentru sfaturi, dar daca mai patesti la fel, ia un ibuprofen 600 sau un medicament cu ibuprofen (nurofen, ibalgin, etc), si mergi la medicul de familie, sau direct la urgenta la ORL. Daca este otita sau sinuzita sau alta infectie legata de nas, gat sau urechi, atunci fac ei ce trebuie, daca este cazul iti extrag si maselele cariate, si operatiile sunt facute sub anestezie, fara frica si aproape fara durere (mai simti doar intepaturi cand iti da injectiile, o nimica toata).

| MgdDroopy a răspuns:

Țigări în ureche? Si tot mai trage? Dar iti e teama de un usturoi care se știe ca este medicament.
Țigări în ureche? Si tot mai trage? SERIOS? Am citit multe pe aici, dar tu...esti seful lor.
Tigarile din ziua de azi nu mai sunt ca National sau Carpati sa se stinga singure. Astea ard pana la filtru. (chestie de marketing, printre altele..nu conteaza)
COIFURI?

| Zenithf a răspuns (pentru MgdDroopy):

Zice de cornete de hartie, le faci cornet si apoi le folosesti la fel ca si tigarile. dar daca a facut otita sau abces atunci nu-l ajuta cu nimic.