| The1power a întrebat:

Salut, acum 2 zile am ridicat un copil de umeri, avea 12 ani și atunci când eram pe cale sa îl ridic m-am durut umărul extrem de râu. Și nu mă doare când îl mișc încet sau repede, mă doar când încerc să mă ridic. Știți cumva ce am sau ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Încearcă să folosești câteva creme. dacă ai senzația că ți s-a rupt un os, du-te la doctor. Nu știu prea multe detalii sad

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Du-te la un ortoped.

| Cosmo636 a răspuns:

Du-te la doctor