| radwoo24 a întrebat:

Acum 2 zile jucam fotbal şi am călcat strâmb pe piciorul strâmb.Glezna s-a umflat şi atât nu e învineţită. Credeţi că e o entorsă? Folosesc o faşă elastică pentru sportivi şi Diclac/Ketoprofen.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BeBBeN1SR a răspuns:

Ai intindere. Daca era entorsa aveai dificultati f mari sa pasesti pe el si s-ar fi si invinetit... Cum esti sportiv, sunt sigura ca stii sa tratezi o intinderebatting eyelashes (mereu mi-am dorit sa fiu doctor)

| radwoo24 explică:

Mersi

| radwoo24 explică:

Si daca se invinetea?

| radwoo24 explică:

Da... auzi tu... oricum mi-a trecut laughing

| AlessiaRebecca a răspuns:

Dar vai! ce aiurea laughing uite ce spune fata Radu, niste varza smug laughing

| alinush_2004 a răspuns:

Iti recomand foi de varza si un bandaj peste... iar cand ti se dezumfla da cu bengay...sa stii ca ai sanse sa te recuperezibig grin