| blurixe a întrebat:

Acum 3 saptamani, mi s-a intamplat ca de mai multe ori sa mi se infecteze un colt al unghiei. Am reusit sa scot ca de fiecare data coltul de acolo, apoi am pus un antibiotic care a functionat de multe ori, si in 2 zile, mi-a revenit la normal. Dar dupa nici o zi de la dezinfectare, am patit ceva ce n-am mai patit pana acum. Mi s-a umflat iar locul respectiv, si daca il storc imi iese puroi de acolo. Insa ideea e ca pe mine nu ma mai doare nimic, nu mai am niciun colt acolo, si nu inteleg de unde vine puroiul ala zi de zi. Acum 2 zile, mi-am taiat iar unghia, si m-am asigurat ca nu mai e niciun colt acolo. Iar azi la fel, puroi si niciun fel de durere. Ba mai mult, la un moment dat cand m-am uitat la unghie, am vazut o dara mare de sange de parca mi-ar fi bagat cineva un cutit acolo, insa la fel, nu simt niciun fel de durere indiferent unde apas. Habar n-am ce sa fac, chiar daca nu ma doare, e foarte aiurea si vreau sa scap odata de chestia asta. A mai patit cineva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lovee18 a răspuns:

Da, eu am o prietena care din cauza unui colt s-a operat dar nu stiu daca o durea sau nu si problema e ca dupa ce a fost operata la deget o data nu i-a trecut decar putin si a fost la spital si a operat-o iar.