| Andreyt112 a întrebat:

Acum 3zile mi-a intrat sarma in picior cam adânc, am dezinfectant intepatura si a doua zi s-a umflat si s-a facut rosu. Am fost la medic si mi-o dat tratament ieri am luat pastilele si acum cand calc nu ma doare. Dar tot e rosu.
Sa pun gheata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

O sa mai dureze cateva zile pana o sa poti calca pe piciorul ala. happy

Ia tratamentul si stai in pat, evita sa fortezi piciorul.

| Iulian998876 a răspuns:

Trece boss în timp

| ana86maria a răspuns:

Este normal sa te doara, mai mult ca sigur ca ai facut o infectie, daca ti a dat antibiotic cu siguranta ca in 2-3 zile o sa te mai lase durerea.

| Andreyt112 explică (pentru ana86maria):

Acuma nu mai ma doare. Stau in pat si nu fortez piciorul.