| bogdan133 a întrebat:

Acum aproximativ 2 saptamani am fost la medicul de familie si mi-a spus ca am un ulcior pe pleoapa inferioara de la ochiul drept, mi-am dat de 2 ori pe zi cu Tobradex iar acesta s-a micsorat, am crezut ca dispare dar acesta a ramas la fel, nu mai ma doare insa se vede umflatura acolo, si astazi am observat ca am si o mica pata rosie pe pleaopa superioara, poate fi de la altceva nu stiu sigur ( poate o muscatura de tantar ) dar vreau sa stiu unde sa ma duc si cum sa procedez, deoarece am vazut ca poate se fie chalazion ( desi nu seamana ) si am vazut pe net cu se face operatia de inflaturare si pare foarte dureroasa! FUNDA MARE! AJUTOR

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand nu te mai automedica.
In al doilea rand consulta un oftamolog.
Te up!

| snzpaul a răspuns:

Ah, știu sentimentul.
Am avut și eu, mai tot timpul am probleme cu ochii.
Va trebui stors, roagă-l pe tatăl tău sau du-te la un doctor.