| SSScr a întrebat:

Salut, acum aproximativ 7-8 ani m-am lovit destul de tare la cap in zona din spate și mi s-a format un cucui.
După atâta timp încă nu s-a retras, ar trebui sa merg la medic? Poate fi sânge acumulat acolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cucuiul este la osul scalpului, nu la creier.

| SSScr explică (pentru sadrian46):

Deci nu e nimic grav?

| Lukasssz a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la doctor...

| nicu991 a răspuns:

Dacă era sânge se retrăgea in atâția ani. Mergi la un radiolog sa vadă ce e.