| cristissz a întrebat:

Salut, acum aproximativ doua saptamani m-am lovit la oasele de la mână, respectiv cele două oase dinspre dreapta, de la degetul mic și degetul inelar. Am dat cu pumnul gresit si la inceput ma durea parea mai dispre dreapta, acum ma doare osul de la degetul inelar si sunt putin umflat, e rupt? Vreau sa va spun ca ma dau cu o crema numita „Pferdebalsam chill gel, crevil essential". Help. dau fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertVasileAlexandrescu a răspuns:

Invata in primul rand cum se da un pumn si cu ce parte trebuie sa dai acele doua degete sa nu le mai folosesti cand vr sa lovesti ceva l cele 3 dinspre stanga sunt cu cele vei lovii si o sa ti treaca nu s-a rupt nmc

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat