| Misterious_7096 a întrebat:

Salut, acum ca e vara si cald daca stau pur si simplu, nu fac nimic, si transpir inseamna ca slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iuli a răspuns:

Prin transpiratie elimini apa, nu slabesti. Ca sa slabesti trebuie sa consumi cat mai multe calorii facand sport si avand o dieta echilibrata.
Iti dau aici un site unde poti sa calculezi cate calorii are fiecare aliment care il mananci si cum poti dupa aceea sa scapi de ele: www.slabute.ro

| DonAnonymius a răspuns:

Hmm. buna intrebare.Parerea mea e ca nu, deoarece muschii tai sunt EXPUSI la caldura. Cand faci sport ei se antreneaza, facandu-se caldura si respirand, eliminandu-se toxinele. E o diferenta.

| BabyPink a răspuns:

Da, sub limbă!laughing

| waXonwaXoff a răspuns:

Ar fi super nu? si eu transpir. dar ce, crezi ca slabesti de la razele soarelui?
eu chiar daca nu e vara, transpir ca-s grasut.Si merg incet. Daca transpir nefacand nimic nu slabesti.

| rain a răspuns:

Raspunsul scurt: nu.

| crissx a răspuns:

Sigur! Prin transpiratie se elimina toxinele, si se reduce din stratul adipos de pe muschi! Sigur, pentru o tonifiere profunda, e bine sa ii pui putin la treaba!laughing

| Smarandica a răspuns:

Nu, inseamna ca elimini toxinele

| Mi$tiK a răspuns:

Eu zic ca nu da e clar ca iti elimini toxinele din organism asta stiu sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar de loc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi super nu? si eu transpir. dar ce ,crezi ca slabesti de la razele soarelui?
eu chiar daca nu e vara, transpir ca-s grasut.Si merg incet.Daca transpir nefacand nimic nu slabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! dar elimini apa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu

| Addaaa99 a răspuns:

Normal ca nu...
ori ce om transpira deoarece afara e cald.

| Alexz Razz a răspuns:

laughing) eu nu prea cred

| Fuck off a răspuns:

Trebuie sa faci sport...sa mananci regulat si sanatos. Elimini toxine si apa... dar daca vrei sa se vada ca ai slabit trebuie sa faci miscare happy! ( crede-ma fac sport de 9 ani )

| Timi_3649 a răspuns:

Nu:dadik din cate am auzit NU