| iRosee a întrebat:

Salut.Acum ceva timp am avut un herpes la buza de sus.Mi l-am rupt, mi-a curs putin sange iar acum regret asta deoarece mi-a aparut o pata rosie pe buza.Nu imi place cum arata si vreau sa fac sa dispara.Intrebarea este, as putea folosi ceva cu care sa dau in acel loc o crema, unguent sau voi ramane cu acea pata definitiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti treaca cu timpul.
Foloseste bpanten, iti trece mai rapid.

| gheorghe699 a răspuns:

Nu ramai cu semn, incerca cu baneocin, dupa ce in prealabil ai dat cu iod sau cu betadina (dezimfecteaza)sau cicatridina (vindeca). Sanatate!

| georgianaanonim1 a răspuns:

Eu am avut buboi langa buza de vreo 5, 6 cm, inca mai am semn, din fbr, dar s-a diminunat cu timpul, foloseste crema de galbenele sau baneocin!