| eueueu1 a întrebat:

Salut.acum ceva timp mai exact prim aprile-mai am suferit o luxatie la piciorul drept am stat in ghips 6 saptamania apoi am facut kineto-terapie.Azi mi s-a intamplat acelasi lucru mi-a pocnit rotula si s-a umflat nu pot sa indoi piciorul este foa fac arte grav? ce sa fac in cazul asta imi este frica de o interventie chirurgicala astept raspunsuri si dau si funda celui ca imi explica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Ai ramas cu o instabilitate a genunchiului dupa prima luxatie. Acum ai facut o noua luxatie, pentru care e necesar sa mergi iar la ortoped. Nu e cazul de operatie.